» Blog » Edukacyjna gra fabularna
07-08-2012 02:40

Edukacyjna gra fabularna

Odsłony: 5

Edukacyjna gra fabularna

Hej. Piszę grę fabularną która będzie uczyć przedsiębiorczości. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało zapraszam was do przejrzenia rozdziału z opisem świata wersji alfa podręcznika.

 

https://docs.google.com/document/d/1MDDIT2tnZ1htIwnwwNejh45Xmd--NN0wH9kMFtMZ5Ls/edit

 

Wasz feedback mile widziany.  Jak macie konto googla możecie poprosić o dostęp do dokumentu. Zrobiłem też video prowadzające ale go tutaj nie umieszczę bo nie umiem. 

 

http://youtu.be/tc-LAYDYSO0

 

Pewnie się pod tym potem wywiąże dyskusja na temat tego czy gra fabularna może uczyć. Wypowiedziałem się w tym temcie tutaj:

http://www.master-mind.in/75-edu-rpg.html

Więc jak chcecie poznać moje zdanie to krótko odpowiem że "Nie". A po dłuższą odpowiedzi oraz uzasadnienie dlaczego wtekim razie robie grę edukacyjną zapraszam na Master Mind.

 

To co? To chyba tyle? Jakies pytania? 

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0
"- nie rozumiem - nie wiem jakiego akapitu to się tyczy"
Piszesz o uruchomieniu starych elektrowni

"- przy obecnym zużyciu (2,5% energii na świecie) starczy go na 50 lat. Zakładam że w świecie e.u.ropa powstało więcej elektrowni i wzrosło zużycie i zapasy wyczerpią się w 20 lat."
Może masz lepsze źródła. Jeżeli jednak nie jesteś ich pewny, to sprawdź, czy na pewno aby nie ma tego więcej.

"- jest wile waznych ale niewygodnych tematów. Np religia. Wspominamy o nich i ich nie rozwijamy aby nie urazić nikogo niczym. Jest sporo niedomówień które nie mają znaczenia dla przebiegu sesji. Rozszerzenia UE to jedno z nich."
Ale mapa bez legendy sprawia wrażenie błędu, niedoróbki.

"- szaleńcy rządzący mocarstwami - bywało i tak - dlaczego uważasz że to nieprawdopodobne?"
Indie są federacyjną republiką demokratyczną o ugruntowanym systemie politycznym. Szaleniec u władzy odpada, nawet na fali niezadowolenia - zbyt duży kraj. Mają też podział władzy między premierem i prezydentem, musiałby szalony być też dowódca armii. Odpada. W przypadku Chin do władzy dostać może się tylko wieloletni i dobrze znany innym aparatczyk. Nie zyskuje władzy absolutnej, może zostać odwołany, a dodatkowo wojsko może go obalić. Nie ma szans, by ktoś pozwolił mu wpędzić kraj w wojnę jądrową.

Dodatkowy czynnik: spory graniczne między Indiami i Chinami są w skali tych państw drobne, wzajemne roszczenia dotyczą około 1% sumy ich terytoriów.

"- w jakim sensie "nie ma sensu" pozbywanie się broni atomowej?"
Primo: Jakie państwo chce się rozbroić?
Secundo: To ważny czynnik utrzymujący pokój na świecie.
08-08-2012 20:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.